Naser Ziberi blen xhip 40 mijë euro, akuza nga “Të Majtët”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

29/04/2023

Avokati i Popullit dhe kandidati për kryeministër nga radhët e BDI-së, Naser Ziberi, ka blerë veturë të re të markës amerikane “Jeep Compass”, për të cilën janë shpenzuar 2,4 milionë denarë, ose afro 40 mijë euro para të qytetarëve.

Këto akuza janë bërë nga partia e Majtë.

“Automjeti i ri mund të kënaqë edhe shijet më kërkuese dhe ka radio të integruar me ekran me prekje, paralajmërim për lodhjen e shoferit, kontrollin adaptiv të lundrimit, njohjen e shenjave të trafikut etj. Flota e automjeteve të këtij institucioni deri më tani përfaqësohej nga automjete Volkswagen, Skoda dhe Peugeot. Mesatarisht në vit shpenzohen më shumë se 40 mijë euro për funksionimin e flotës së automjeteve për karburant, sigurim pasagjerësh, pjesë këmbimi, riparime, kontrolle teknike etj. Sa më shumë do t’u kushtojë qytetarëve ky luks?”, thuhet në reagimin e kësaj partie.

Sipas tyre, institucioni i Avokatit të Popullit duhet të jetë shembull i punës së përgjegjshme, transparente dhe të përgjegjshme në interes të qytetarëve.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rama zelenski

Zelensky nderon me dekoratën më të lartë Ramën, nënshkruhen marrëveshjet e miqësisë

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë kuvendi dhe qeveria

lista zgjedhore

Prej sot mund të verifikoni nëse gjendeni në listën zgjedhore

termet

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut, epiqendra në Shqipëri

INFO

NA NDIQ