Ziberi: Pa asnjë bazë po tentojnë t’i rrëmbejnë Frontit Europian dy mandate, vetëm për ta zbutur humbjen

Picture of INA
INA

13/05/2024

Arben Ziberi nga Fronti Europian në Daily Click në TV21 tha se përmes ankesave në KSHZ, VLEN-i po përpiqet t’i marrë Frontit Europian 2 deputetë, nga gjithsej 19 që kanë fituar. Ziberi thotë se Fronti është fitues në kampin politik shqiptar.

“Ne si Front Europian e kemi thënë që në fillim se nuk mendojmë për manipulim të zjedhjeve dhe sot kemi ardhur në një pikë ku partitë e opozitës së deritanishme mundohen që të krijojnë një “inzhinjering zgjedhor” duke tentuar pa asnjë bazë t’i rrëmbejnë dy mandate Frontit Europian vetëm e vetëm që ta zbusin humbjen e madhe që pësuan me 8 maj”, theksoi Ziberi.

https://www.facebook.com/TV21Videos/videos/475809174775365/?ref=embed_video

TË FUNDIT
46 minuta
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
3 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
4 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
4 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
5 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gruevski i reagon Izet Mexhitit
1 ditë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
8 orë
Mickoski: Nuk ka podrume të kuqe, Ahmeti sheh fantazma
1 ditë
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
5 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
24 orë
KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme
1 ditë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij

LEXO MË SHUMË

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

INFO

NA NDIQ