Zidane e refuzon punën si trajner i ShBA-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

8 Janar, 2023

Zinedine Zidane refuzoi afrimin nga Federata e Futbollit të SHBA-së për të marrë detyrën e trajnerit të kombëtares amerikane, kanë thënë burimet për ESPN.

Zidane, përmes agjentit të tij Alain Migliaccio, u pyet nëse do të ishte i interesuar të pasonte Gregg Berhalter në stolin e SHBA-së, gjë që francezi refuzoi me mirësjellje.

Fituesi i Kupës së Botës 1998, i cili mbushi 50 vjeç qershorin e kaluar, ka qenë pa një klub që nga fundi i periudhës së tij të dytë në krye të Real Madridit në verën e vitit 2021.

Kontrata e Berhalterit si trajner i USMNT skadoi më 31 dhjetor, me federatën që njoftoi këtë javë se ndihmëstrajneri Anthony Hudson do të merrte përgjegjësinë për miqësoret kundër Serbisë më 25 janar në Los Anxhelos dhe kundër Kolumbisë tre ditë më vonë në Carson, Kaliforni.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zbulohet paga marramendëse e Benzemas te Al Ittihad

inzaghi

E pranon Inzaghi: Interi nuk është favorit me Manchester Cityn

Xherdan-Shaqiri

Xherdan Shaqiri – më i miri në radhët e skuadrës amerikane

ronaldo-AL-NASSR

Ronaldo konfirmon se nuk do të largohet nga Al Nassr

Liga e Evropes Europa League

Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin e finales në aeroportin e Budapestit

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

modric_1551712890-6083633

Arabët nuk ndalen, ofertë 120 milionëshe për Modriqin

mesi-paris

Zyrtare: Messi largohet nga PSG

benzema

Benzema vendos të largohet nga Real Madridi

INFO

NA NDIQ