Zidane, i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian

ina-online
ina-online

20/02/2024

Menaxheri i Bajern Munihut, Thomas Tuchel, u pyet të dielën nëse ai mendonte se ai ishte ende njeriu i duhur për këtë detyrë pas humbjes 3-2 të skuadrës së tij ndaj Bohumit, që i lë ata tetë pikë prapa Bajer Leverkuzenit me vetëm 12 ndeshje të mbetura. Mund të jetë një legjendë e Real Madridit që do të marrë drejtimin prej tij.

Sipas gazetarit Florian Plettenberg, Zinedin Zidane është një opsion që është diskutuar nga Bajerni brenda vendit nëse Tuhel largohet nga “Allianz Arena”.

Drejtuesit janë të etur që ish-trajneri i Çellsit dhe Borusia Dortmundit të vazhdojë deri në fund të sezonit, por duke pasur parasysh natyrën delikate të gjërave, ata po e shikojnë situatën ndeshje pas ndeshje.

Gjigantët bavarez vlerësojnë përvojën dhe ‘aurën’ e tij, ndërsa në mënyrë interesante Plettenberg pohon se Zidane do të ishte menjëherë në dispozicion. Nuk është ende e qartë nëse kjo do të thotë se Zidan është thjesht i palidhur, apo nëse Zidan ka treguar se ai do të ishte i gatshëm të merrte përsipër menjëherë.

Do të ishte puna e parë e madhe që Zidan ka pasur që nuk është në Real Madrid, me një magji në Kastilja dhe dy me skuadrën e parë. Barcelona gjithashtu mund të jetë duke vëzhguar nga afër zhvillimet, me Tuchelin një opsion të përfolur për bankinën e Blaugranave sezonin e ardhshëm.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ