Zidane: Jam ambicioz

Picture of ina-online
ina-online

14/06/2023

Përsëri në qendë rtë disa zërave në lidhje me të ardhmen e tij, Zinedine Zidane ka folur për dëshirën e tij për t’u kthyer në drejtim të një ekipi në një intervistë të dhënë për GQ. Mes kombëtares franceze dhe klubeve, Zizou ka shpjeguar:

“Kam thënë shpesh se kur njeh Francën si lojtar dhe më pas bëhesh trajner, është logjike të mendosh për këtë mundësi. Por nuk është momenti i duhur.

“Kam qenë gjithmonë ambicioz: kur isha te Cannes, doja të shkoja te Bordeaux. Më pas kam dashur të luaj tek Juventus dhe më pas në Madrid: çdo herë ishte një eksperiencë ndryshe dhe më e rëndësishme”.

Pikërisht duke folur për eksperiencën e dyfishtë me Los Blancos: “Kam besuar gjithmonë te vetja. Etapa e dytë te Real Madrid? Nuk i përgatis gjërat, bëj atë që ndjej. Kisha kaluar dy vite e gjysmë, kishim fituar shumë dhe më duhej një pushim.

“Tetë muaj më pas më ka telefonuar Florentino Perez dhe jam kthyer menjëherë, por i thoja vetes:

‘Pse të kthehem pas gjithë asaj që kam bërë? Pse të rrezikoj të bëj më pak mirë?’ Por nuk bëj llogari, veproj me instinkt”, ka shpjeguar Zidane.

Asnjë fjalë jashtë vendit për francezin që nuk është zhbalancuar shumë në lidhje me atë që mund të jetë aventura e tij e ardhshme. Një siguri e vetme: dëshira për të stërvitur nuk mungon.

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

24 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ