Zidane ndjen “mungesën” e stërvitjeve…

Picture of INA
INA

05/06/2024

Në një intervistë për median Carré, Zinédine Zidane pranoi se i mungon stërvitja. Por legjenda e bluve nuk i harron të gjitha pikat negative të profesionit dhe mbetet e matur.

“Jam i zënë në mënyra të tjera. Ndonjëherë më mungon përditshmëria. Edhe nëse përditshmëria e një trajneri është e nxehtë. Bëra një pushim që u bë një pushim i gjatë. Por herë pas here më mungon”.

Mbi të gjitha, ai u kthye gjatë në raportin e tij në Marsejë, ku lindi. “Për mua, Marseja është kryeqyteti i futbollit dhe madje edhe i sportit, – siguroi ai nga La Castellane.

Shumë sportistë kanë dalë nga ky rajon. Kjo është arsyeja pse ne do të dëshironim të shihnim më shumë lojtarë të Marsejës në OM, që dalin nga lagjet”.

Por atij ende i vjen keq që nuk kam veshur kurrë ngjyrat e Marsejës. “Ka ndodhur kështu, nuk e bëra unë, por Marseja është klubi gjithmonë në zemrën time. Nga mosha 11 deri në 14 vjeç isha në stadiumin Vélodrome.

Po shkoja në kthesën veriore, isha nën tabela. Një e vërtetë! Askush nuk do ta heqë atë nga unë”. Ish-mesfushori sulmues nuk mungon të theksojë se është “krenar që është nga Marseja”, ku “filloi gjithçka”.

TË FUNDIT
4 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
7 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
7 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
7 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
7 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

7 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
7 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
7 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
7 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
7 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
1 ditë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
4 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
1 ditë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ