Zidane refuzoi ofertën e Al-Nasr në vlerë prej 150 milionë euro

INA
INA

26 Maj, 2023

Legjenda franceze Zinedine Zidane refuzoi një ofertë të pabesueshme nga klubi saudit Al-Nasr për t’u bërë trajner i kësaj skuadre dhe për të bashkëpunuar sërish me Cristiano Ronaldon.

Drejtuesit e Al-Nasr i ofruan atij 150 milionë euro fantastike, por francezi e falënderoi dhe theksoi se nuk është i interesuar për një bashkëpunim të tillë për momentin.

Zidane bëri të ditur se dëshiron të rikthehet në profesionin e trajnerit pas dështimit të golit të tij të parë, për t’u bërë trajneri i ri i kombëtares franceze të futbollit.

Ai fitoi dy tituj të La Ligës në dy raste në stolin e Real Madridit dhe fitoi trofeun e Champions League tri herë. Zidane ka qenë pa klub që nga viti 2021 dhe ka qenë i lidhur me Real Madrid, PSG dhe Juventus.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

GUERRERO

Bayern Munchen arrin marrëveshje me yllin e Dortmundit

barcelonaa

Barcelona reagon pasi Messi zgjodhi ti bashkohet Inter Miamit

bad news eagles

BNE-ja mposht një tjetër ekip serb

vjosa osmani

Vjosa Osmani për Reuters flet për raportet e Kurtit me SHBA, godet Vuçiqin (VIDEO)

futboll

Shqiptarët shpërthejnë me gola në Turqi

Escobar Lajcak

Escobar zbulon kërkesat për Kosovën e Serbinë

dua-1

Dua Lipa flet për fëmijërinë: Isha krenare, por doja të kisha një emër anglez

mesi messi mls inter miami

Zyrtare/Ky është klubi i ri i Messit

vjosa osmani ismail kadare

Kadare: Ky është triumfi shekullor i kombit tonë

INFO

NA NDIQ