Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

ina-online
ina-online

02/03/2024

Zinedine Zidane thuhet se nuk është i interesuar për një lëvizje gjatë verës në Ligën Premier dhe nuk po mendon të marrë drejtimin e Manchester United.

Spekulimet për lëvizjen e tij të radhës vazhdojnë të rriten, me Zidanen së fundmi që konfirmoi synimin e tij për t’u rikthyer në menaxhim në të ardhmen e afërt, pas pothuajse tre vitesh larg lojës së futbollit.

Fituesi i Kupës së Botës 1998 ka zgjedhur të tregojë kujdes në ofertat e mëparshme të punës, në nivel klubi dhe kombëtar, me dëshirën e tij për të menaxhuar kombëtaren e Francës të paktën deri në vitin 2026.

Thashethemet e fundit janë fokusuar në potencialin për të zëvendësuar Thomas Tuchel në largim në Bayern Munich me trajnerin gjerman që do të vazhdojë në qershor.

Ish-bashkëlojtari i Zidane, Thomas Gravesen, ka pohuar se ai dëshiron të menaxhojë vetëm Real Madridin, Marseille ose Francën dhe rinovimi i Carlo Ancelottit do të thotë se një rikthim i Los Blancos është i bllokuar.

Sipas një përditësimi të ri nga mediat britanike, Zidane ka përjashtuar mundësinë e kalimit në Ligën Premier dhe nuk do të konsiderojë zëvendësimin e Erik ten Hag, nëse holandezi shkarkohet këtë verë. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

messi

Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

igli

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

xavi

​Xavi: Jam krenar me ekipin tim

luis enrique

Luis Enrique: Do të ketë luftë në Barcelonë në ndeshjen kthyese

INFO

NA NDIQ