Jashari thotë se lutjet duhet të bëhen në gjuhën e amtare shqipe, Hoxha tregon pse ato janë në arabisht

Picture of ina-online
ina-online

06/11/2023

Para disa ditësh në Deçan u tubuan rreth 70 persona me iniciativë për krijimin e Lëvizjes për Braktisjen e fesë Islame.

Lëvizje kjo që ngjalli shumë debat në vend.

Emisioni Kojshia Show realizoi një emision kushtuar kësaj teme, ku të ftuar ishin njëri ndër inciatorët e kësaj lëvizje, Pajazit Jashari, hoxha Enes Limani, si dhe përmes skype anëtari i Lëvizjez, Arber Gashi dhe me një video mesazh hoxha atdhetar i njohur si Khalid Albani.Pajazit Jashari, në këtë emision tha se lutjet duhet të bëhen në gjuhën e amtare shqipe, ndërsa hoxha Enes Limani i shpjegoi se pse nëpër xhamia lutjet bëhen në gjuhën arabe.

Pajazit Jashari, në këtë emision tha se lutjet duhet të bëhen në gjuhën e amtare shqipe, ndërsa hoxha Enes Limani i shpjegoi se pse nëpër xhamia lutjet bëhen në gjuhën arabe.

Shikoni emisionin nga minuta 22:00 për të mësuar më shumë.

 

TË FUNDIT
8 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
16 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
2 ditë
Koci: Jam i gatshëm të shkoj në Serbi, nëse më autorizon familja e Faton Hajrizit dhe shteti
2 ditë
Haxhiu s’i beson Serbisë se është vrarë Faton Hajrizi, e dënon vrasjen e policit në Lloznicë
2 ditë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

ME TE LEXUARA

16 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
8 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240721_232714

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

arianit koci

Koci: Jam i gatshëm të shkoj në Serbi, nëse më autorizon familja e Faton Hajrizit dhe shteti

albulena haxhiu

Haxhiu s’i beson Serbisë se është vrarë Faton Hajrizi, e dënon vrasjen e policit në Lloznicë

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

ganimete musliu

Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

fatoni blogerja

Blogerja e famshme serbe arrestohet me dyshimin se ka ndihmuar në arratisjen e Faton Hajrizit (FOTO)

faton hajrizi

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

ardita sinani ragmi mustafa

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

INFO

NA NDIQ