Zjarr në hotel “Bushi” në Shkup, disa persona përfundojnë në spital

Dhjetë persona të lënduar nga zjarri që shpërtheu pasditen e sotme në hotelin Bushi në Shkup me autoambulancë janë dërguar në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori” dhe në Klinikën e Toksikologjisë, tha për MIA, shefi i Shërbimit Emergjent Mjekësor (IMP), Milica. Bubalo.

Prej tyre, tha ajo, dy pësuan lëndime të rënda.

Ai shtoi se në vendngjarje ekipet e PUN-së kanë ndërhyrë për të lënduar të tjerë lehtë të cilët ankohen për vështirësi në frymëmarrje.

Sot pasdite, në zjarrin që shpërtheu në hotelin “Bushi” në Çarshinë e Vjetër të Shkupit, është prekur një pjesë e recepsionit dhe kuzhinës së hotelit, njoftuan për MPB-në nga Brigada e Zjarrfikësve të Shkupit.

Ata kanë konfirmuar se zjarri është lokalizuar.