Zjarr në Tetovë, digjen pesë shtëpi, një person përfundon në spital

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

29/01/2022

Pesë shtëpi janë përfshirë nga flakët nga zjarri që shpërtheu në lagjen Kolltuk të Tetovës. Mësohet për dëme të mëdha materiale, ndërsa një person ka përfunduar në spital me djegie në fytyrë dhe në trup, por për fat të mirë ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Denoncimi ka qenë mbrëmë në ora 19:05, ndërsa për pak minuta kanë arritur në vendngjarje zjarrfikësit. Zjarrfikësit, pas dy orësh, kanë arritur të vënë nën kontroll flakët e zjarrit, por rrugët e ngushta të lagjes dhe shtëpitë afër njëra-tjetrës kanë vështirësuar tej mase punën e tyre.

“Kemi bërë punë të madhe. Zjarri do ta përfshinte tërë lagjen”, u shpreh shefi i Zjarrfikësve, Uka Aliti teksa raportonte për gjendjen para kreut të Tetovës, Bilall Kasami.

Deri më tani nuk dihen ende shkaqet e vërteta të zjarrit, një grup hetimor ndodhet në vendngjarje. (INA)

TË FUNDIT
11 minuta
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
45 minuta
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
48 minuta
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
2 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
2 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Aziri dhe Lloga me qëndrime të kundërta / Shaqiri thotë se BDI do të jetë konstruktive për shkak “hipotekave”
6 orë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”
1 ditë
Disa rajone në Maqedoni në fazë portokalli – institucionet me rekomandime
22 orë
Lorik Cana në përkrahje të Shqipërisë, pjesëmarrës në ndeshjen me Italinë
2 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
1 ditë
BMW-ja përgjysmë! Lëndohet rëndë 27-vjeçari në Shkup
8 orë
“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë
1 ditë
Kasami nuk ndalet me projektet infrastrukturore, asfaltohet rruga Falishtë - Strimnicë
6 orë
OKB-ja ka akuzuar Izraelin për krime kundër njerëzimit

LEXO MË SHUMË

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

INFO

NA NDIQ