Zjarrfikësit e Kumanovës dje kanë shuar pesë zjarre

INA
INA

7 Shtator, 2023

Gjatë ditës dhe natës së kaluar, zjarrfikësit e Kumanovës kanë intervenuar në pesë lokacione të ndryshme, kryesisht në djegien e barit të thatë dhe kashtës.

Ndërhyrja e parë ka qenë në zjarrin në atarin e fshatit Reshicë. Aty tre zjarrfikëse kanë shuar zjarrin nga ora 12:25 deri në orën 13:35.

Nga ora 13:30 deri në orën 14:15, në zonën e vendit Menkova është djegur edhe bar i thatë dhe kashtë.

Bari i thatë dhe kashtë digjej edhe në atarin e fshatit Nikushtak, ku nga ora 16:45 deri në 20:50 kanë ndërhyrë tre zjarrfikës.

Zjarrfikëset e Kumanovës kanë shuar një zjarr të ngjashëm në periudhën nga ora 18:20 deri në ora 22:40 në zonën e “Piroqanski Lozja”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

Vuçiq tregon se sa forca i ka në kufi me Kosovën

Blerim-Latifi

Ikën cullak n’Serbi (FOTO)

Screenshot_2023-09-30-17-32-39-370-edit_com.facebook.katana

Pilotja amerikane që bombardoi Serbinë për 200 orë rresht

nato-1

Këto janë instrumentet e NATO-s për stopuar Serbinë

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

IMG_5630

Radojçiq shfaqet në publik, shkon në Ministrinë e Brendshme!

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

Screenshot_2023-09-30-13-54-28-023-edit_com.facebook.katana

Ish-eprori i FSK: Kryeministër Kurti mos u bë kaq i lig, shumë i lig

INFO

NA NDIQ