Zjarri në Kolltuk të Tetovës, Kasami premton ndihmë për banorët e dëmtuar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

29/01/2022

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami mbrëmë ka qëndruar në lagjen ku disa shtëpi u përfshin nga zjarri dhe që pësuan dëme të mëdha materiale.

“I shqetësuar me zjarrin që kaploi disa shtëpi në lagjen “Kolltuk”, menjëherë dola në vendngjarje për të parë situatën. Fatmirësisht nuk ka të lënduar dhe bëhet fjalë vetëm për dëme materiale. Dua të falënderoj Njësinë Territoriale kundër zjarrit të cilët intervenuan në kohë dhe lokalizuan zjarrin pa pasoja të mëdha. Shumë shpejt do i’u dalim në ndihmë qytetarëve që pësuan nga ky zjarr!”, ka nënvizuar kryetari i komunës së Tetovës. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ