Zjarri përfshiu disa hektarë tokë bujqësore në Saraj

INA
INA

29 Qershor, 2023

Një tokë bujqësore prej 2 hektarësh në Saraj është përfshirë nga zjarri.

Sipas pronarit të kësaj toke nuk dihen autorët e kësaj ngjarje të shëmtuar ku sipas tij është viti i dytë me rradhë që po i shkaktohet ky dëm, përveq dëmit material afër kësaj toke jetojnë një numër i madh i banorëve ku siç shihet në pamje zjarri i është afruar shtëpive.

Zjarri është lokalizuar nga vetë pronari i tokës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mickoski

Mickoski: Po digjem nga dëshira për zgjedhje, do t’i fitojmë 61 deputetë

zjarr sllupçan

QMK: Janë shuar 18 zjarre në ambiente të hapura në Maqedoni

driton-nebiu

Nebiu nga ASH: Republika e Kosovës duhet të jetë prezentë në çdo forum ndërkombëtar! Zëri ynë do të jetë në funksion të Republikës së Kosovës kudo që ndodhemi!

IMG_5165

IQOS – alternativë për duhanpirësit e rritur, e zhvilluar në bazë të provave shkencore

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia e Veriut vazhdimisht po dëshmon se është një partner i shkëlqyer

mickoski

Mickoski: Po digjem nga dẽshira për zgjedhje, do ti fitojmë 61 deputetë

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Pa Ligj për konfiskim të pasurisë në procedurë civile, nuk mund të kemi luftë kundër korrupsionit dhe krimit

escobar-eskobar

Eskobar: I jemi mirënjohës Maqedonisë së Veriut për lidershipin rajonal dhe pro-evropian

arber ademi

Ademi: Lloga ka mbështetjen e BDI-së

INFO

NA NDIQ