ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

Picture of ina-online
ina-online

14/06/2024

Partia ZNAM ka zgjedhur emrat për ministra në kabinetin e ri qeveritar të udhëhequr nga Hristijan Mickoski.

Igor Filkov është propozuar për Ministër të Drejtësisë ndërsa për Ministër të Administratës Publike. Emrat e anëtarëve të qeverisë së re nga partia e Maksim Dimitrievskit janë caktuar në seancën e sontme të Bordit Qendror të kësaj partie.

Igor Filkov nga Shkupi, i lindur në vitin 1979, i cili është edhe kryetar i Bordit Qendror të Lëvizjes ZNAM dhe anëtar i Bordit Ekzekutiv. Ai është biznesmen privat, menaxher i kompanisë “Spectrum Medical” nga Shkupi dhe më parë ishte bashkëpunëtor i jashtëm i projektit FAO – Zyra Shkup.

Minçev, i lindur në vitin 1972 në Shkup është ekonomist i diplomuar, sekretar i përgjithshëm i Lëvizjes ZNAM. Ai ishte edhe ish-deputet në periudhën 2008-2014 nga LSDM, por ka pasur edhe poste në institucione qeveritare. (INA)

TË FUNDIT
8 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
8 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
10 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
10 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)
10 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

ME TE LEXUARA

17 orë
Disa vjedhje në Çarshinë e Shkupit, hajni kapet nga kamerat!
11 orë
MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi
17 orë
Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative
11 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut
17 orë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore

LEXO MË SHUMË

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

IMG_4532

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

aksident serbi

MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

INFO

NA NDIQ