ZNAM përkrah Gashin për kryeparlamentar

Picture of ina-online
ina-online

28/05/2024

“Afrim Gashi ka mbështetjen e partisë ZNAM për kryetar të Kuvendit”, deklaroi kryetari i kësaj partie, Maksim Dimitrievski, para fillimit të seancës konstituive të sotme në Kuvend.

Dimitrievski thotë se ka pritje të mëdha nga përbërja e re parlamentare dhe shpreson se ata do të japin kontributin e tyre si partnerë në qeverinë e re.

Ai ka theksuar se për partinë e tij ndarja e pushtetit dhe posteve ministrore është dytësore, ndërsa prioritet i parë është gjithçka që iu është premtuar qytetarëve në periudhën parazgjedhore.(INA)

TË FUNDIT
3 minuta
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
28 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
34 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
1 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës
2 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit
34 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
23 orë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
15 orë
Nikolloski vitin e ardhshëm do të prezantojë tren urban nga Draçeva në Shkup
1 ditë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
28 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

gjykata

Tre të plagosur rëndë nga Maqedonia, vendim i çuditshëm i gjykatës austriake

arme statistik

Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

INFO

NA NDIQ