“Zonja e Vjetër” kërkon përforcime nga Anglia

INA
INA

17/01/2024

Prej disa javësh tashmë, si “fantazisti” Paul Pogba, por edhe talenti i mesfushës, NiKola Fagioli janë të pezulluar nga fusha e blertë, me francezin, që doli pozitiv në testin anti-doping dhe rrezikon minimalisht të qëndrojë 2 vite jashtë çdo aktiviteti sportiv, ndërsa “ylli” italian pranoi se kishte vendosur baste sportive duke mbetur jashtë fushave për 10 muaj.

Për këtë arsye, bordi i “Zonjës së Vjetër” ka vendosur të hyjë fuqishëm në merkaton e dimrit, teksa është në kërkim të përforcimeve të reja në repartin e mefushës. Kështu, “gjigantët” italianë kanë kthyer “sytë” nga kampionati anglez i futbollit, Premier Liga, ku deri më tani 3 janë objektivat kryesor të “bardhezinjve”.

I pari dhe më i përfoluri është “shkatërruesi” danez, Pierre-Emile Hojbjerg, i cili pëlqehet shumë nga bordi i Juventus. Pas Hojbjerg në listë vjen “tanku” ganez, Tomas Partej, i cili tashmë ka hyrë në sezonin e tij të 4-t me “Topçinjtë” e Arsenal. Ndërkaq, opsioni i tretë dhe i fundit, të paktën përsa i përket Premier Ligë-s është “i padëshiruari” i “qytetarëve” të Man. Siti, Kalvin Filips.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ