“Zonja e Vjetër” vazhdon marshimin, mposht edhe Fiorentinën

INA
INA

06/11/2023

Skuadra e Juventusit siguron tri pikët në stadiumin “Artemio Franki” ndaj Fiorentinës, në takimin e javës së 11-të të Serie A. Maftuan dhjetë minuta lojë që “Zonja e Vjetër” të zhbllokonte sfidën, me Miretin që gjeti golin pas asistit të dhuruar nga Kostiç.

Pavarësisht tentativave te vazhdueshme të Fiorentina-s për të gjetur rrjetën, në fund takimi u mbyll me rezultatin 0-1 dhe mbrojtja bardhezi rezistoi më së miri me një Bremer gjigant.

Pas takimit të javës së 11-të, Fiorentina numëron tre ndeshje pa fitore dhe renditet në vendin e tetë me 17 pikë. Teksa Juventus vazhdon me trendin pozitiv dhe renditet në vend të dytë me 26 pikë, dy më pak se Interi kryesues.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ