Zoran Zaev dhuron 6 motoçikleta për Policinë e Maqedonisë, Spasovski e falënderon

INA
INA

06/11/2023

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot njoftoi se Fondacioni Zaev, në krye me ish-kryeministrin Zoran Zaev, i ka dhuruar Policisë 6 motoçikleta, shkruan TV21. Spasovski tha se MPB ka një aleat të fortë në Fondacionin Zaev, ndërsa falënderoi ish-kryeministrin Zaev për donacionin.

“Në emrin tim personal dhe në emër të MPB-së, falënderoj Fondacionin Zaev për këtë donacion të rëndësishëm. Siguria varet nga secili, ajo krijohet nga të gjithë aktorët shoqërorë dhe është e një rëndësie vendimtare që të njihet përgjegjësia sociale dhe më pas të veprohet në atë drejtim. Dua të theksoj se motoçikletat janë të destinuara ekskluzivisht për punën operative të shërbimeve policore”, ka shkruar mes tjerash Spasovski./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

cedomir jovanoviq

Çedomir Jovanoviq: Do ta njihja Kosovën si shtet të shqiptarëve dhe serbëve që jetojnë atje

INFO

NA NDIQ