Zv.ministri Jajaga priti vitin e ri me ushtarët e ARM-së në misionin e KFOR-it në Kosovë

ina-online
ina-online

01/01/2024

Zëvendësministri i Mbrojtjes i Maqedonisë së Veriut, Tiron Jajaga, ka pritur vitin e ri 2024 së bashku me pjesëtarët e kontingjentit të Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut në kuadër të misionit të NATO-s Kosovë, KFOR.

Zëvendësministri Jajaga theksoi se ishte i nderuar që ishte me ta në pritjen e vitit 2024 dhe i falënderoi për pjesëmarrjen në këtë mision, duke i pamundësuar që të jenë pranë familjeve të tyre me rastin e këtyre festave.

“Pushimet janë një nga ditët më të ndritshme që duhet t’i kalojmë në rrethin e familjes. Fakti që jeni të gjithë këtu, larg njerëzve tuaj të dashur dhe që po e bëni me dinjitet dhe përkushtim tregon profesionalizmin dhe përkushtimin tuaj ndaj shërbimit. Ne e vlerësojmë dhe e respektojmë këtë”, tha zëvendësministri Jajaga.

Ai ua përcolli paqeruajtësve urimet e ministres së mbrojtjes, Petrovska dhe u tha atyre që të qëndrojnë besnikë në detyrat e tyre, të vazhdojnë ta përfaqësojnë Maqedoninë në dritën më të mirë dhe të jenë krenarë që çdo ditë vendosin vulën e tyre personale në sigurinë e rajonit.

Gjashtëdhjetë e pesë pjesëtarë të Ushtrisë së Maqedonisë janë pjesë e Komandës Rajonale të misionit KFOR-Perëndim në Pejë, njoftoi Ministria e Mbrojtjes.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ