Zvdrejtori i policisë së RMV-së, Arben Jashari në ceremoninë e varrimit të policit të rënë në detyrë, Afrim Bunjaku

Picture of ina-online
ina-online

25/09/2023

Zëvendësdrejtori i Byrosë për Siguri Publike të MPB-së Maqedonisë, Arben Jashari ishte pjesë e ceremonisë së varrimit të policit kosovar, Afrim Bunjaku i cili humbi jetën mëngjesin e së dielës nga një sulm i grupeve terroriste serbe.

“Sot përcollëm për në banesën e fundit, Dëshmorin më të ri të Republikës së Kosovës, reshterin Afrim Bunjaku, kolegun tonë që na përkujtoji se si duhet e mbrohet vendi.
Në këto ditë kur në Republikën e Kosovës u cënua paqja e stabiliteti, Afrimi na rikujtoj çmimin e lirisë dhe përgjegjësinë e profesionit që mbajmë.
Si bashkombas e si kolegë, Afrim Bunjaku do të mbetet përjetësisht i paharruar, si një simbol profesionalizmi dhe trimërie që u vu në mbrojtje të shtetit. Të qoftë i lehtë dheu të cilit ia fale jetën!”, ka shkruar zvdrejtori i policisë së Maqedonisë së Veriut, Arben Jashari.(INA)

TË FUNDIT
8 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
11 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
13 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
14 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
14 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

ME TE LEXUARA

14 orë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc
14 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit
14 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
21 orë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
13 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

LEXO MË SHUMË

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

63cca913-aa66-4fdf-a82b-8dc41175a33c

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

Tabanoc kufi

Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

zjarr sllupçan

26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Fronti evropian ali ahmeti

BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari

foshnje bebe

Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

INFO

NA NDIQ