Zveçan, sulmohen dy persona brenda veturës me shufra metalike

INA
INA

7 Qershor, 2023

Të martën në Zveçan, dy persona janë sulmuar me shufra metalike dhe shkopa bejsbolli sa kanë qenë brenda në veturë.

“Dy viktimat meshkuj kosovarë përderisa kanë qenë në veturën e tyre me targa vendore, nga të dyshuar deri më tani të pa njohur janë sulmuar me shkopinjë bejsbolli, shufra metalike, kubëza dhe gurë”, thuhet në Raportin e Policisë së Kosovës”.

“Si pasojë e sulmit janë shkaktuar dëme materiale në veturë, nuk raportohet për të lënduar”.

“Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin.

Po të njëjtën ditë, në Mitrovicën e Veriut, dy të dyshuar e kanë sulmuar po ashtu një viktimën kosovare.

“Raportohet se persona të dyshuar e kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar duke i shkaktuar lëndime trupore”, thuhet në raport.

“Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Lidhur me rastin në konsultim me prokurorin rasti vazhdon në procedurë hetimore”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

daniel server

Daniel Serwer përmend skenarët e rrezikshëm të Serbisë dhe Rusisë

ramiz beg rizaj

Vuçiq e quajti Beg Rizajn terrorist, reagon vëllai i ish-luftëtarit të UÇK-së

vdekje-lajm-vdiq

E dhimbshme: Biznesmeni nga Ferizaj i jep fund jetës, u gjet i varur në shtëpinë e tij (FOTO)

lajcak

Lajçak mund të largohet së shpejti nga detyra e emisarit për dialog?!

Onkologija Onkologjia shkup

Protestat vazhdojnë, drejtësi për viktimat e Onkologjisë

albin kurti

Kurti: Sulmi terrorist ishte pjesë e një plani më të madh plan për aneksimin e veriut

xhezair shaqiri

Trim nuk bëhesh duke imituar filmat e Holivudit, por lind

rozeta hajdari

Grabitet shtëpia e ministres së Qeverisë Kurti

rashiq

Rashiq: Unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

INFO

NA NDIQ