Zvicër/Pas një zënke të shkaktuar, shqiptari ka dashur ta shtypë me veturë kolegun e punës

INA
INA

20/01/2024

Në vitin 2020, në Lyss të Zvicrës është përshkallëzuar një mosmarrëveshje. Një burrë ka dashur ta shtypë kolegun e tij të punës nga inati. Tani ai është dënuar

Në verën e vitit 2020, një operator 53-vjeçar vinçi nga Lyssi priti më kot udhëzimet nga kolegu i tij në tokë. Konflikti është përshkallëzuar pas punës kur 53-vjeçari ka ndjekur me veturë kolegun e tij të punës. Nga përplasja e afërt 43-vjeçari shpëtoi vetëm duke u hedhur në trotuar. Më pas operatori i vinçit e sulmoi me një kaçavidë, por viktima mundi ta shmangte.

Tashmë operatori i vinçit është përgjigjur për veprimet e tij para Gjykatës Rajonale të Bielit, siç raportoi “Ajour”, transmeton portali Shtegu.

43-vjeçari pretendon se drejtuesi i vinçit ka shfaqur vazhdimisht sjellje agresive dhe madje ka kërcënuar me dhunë gruan e tij. Mbrojtja mohoi akuzat dhe theksoi se mungonin provat për një kërcënim konkret për jetën. Një kalimtar i rastit i cili ka qenë i pranishëm në momentin e krimit ka mundur të dëshmojë në gjykatë kundër drejtuesit të vinçit dhe ka konfirmuar agresionin me veturën dhe kaçavidën.

Gjykata Rajonale e Bielit e dënoi kosovarin 53-vjeçar me 18 muaj burg me kusht dhe 96 gjobë ditore me nga 90 franga, ndër të tjera për rrezikim të jetës dhe tentativë për lëndim të rëndë trupor. Ai u shpall i pafajshëm nga gjykata për sulmin e dyshuar me kaçavidë.
Edhe pse ishte një kërcënim për jetën, gjykata vendosi kundër dëbimit nga vendi sepse i akuzuari nuk kishte kryer asnjë krim në Zvicër për më shumë se 20 vjet. Aktgjykimi ende mund të kalojë në shkallën tjetër.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Foto Ilustrim

Në Zvicër arrestohet një shtetas (45) i Maqedonisë së Veriut i dyshuar për terrorizëm

azilkerkues-1

Mbi 1,1 milionë kërkesa për azil në Evropë në 2023

kosovar suedi

Dy kosovarë bëhen heronj në Suedi, ia shpëtuan jetën një personi që ra në ujë

shqiptari restorant gjermani

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

shtetesia amerikane lotaria

Tarifat e aplikimit për shtetësi amerikane do të rriten për herë të parë në 8 vjet

qendra kulturore zagreb

Hapja solemne e Qendës Kulturore Shqiptare në Zagreb

policia gjermane gjermani

41-vjeçarja nga Maqedonia goditet me thikë nga burri i saj në Gjermani në sy të djalit të saj të mitur

INFO

NA NDIQ