Zvicër: Policia gjen një gjarpër të madh në bagazhin e veturës së dy personave nga Kosova

ina-online
ina-online

13/11/2023

Policia zvicerane e ka gjetur një gjarpër të madh në bagazhin e veturës ku gjendeshin edhe dy kosovarë.

Rasti ka ndodhur para disa ditësh në kantonin e Zug-ut, sipas Blick-ut zviceran.

Patrulla e policisë kishte vërejtur të automjet të dyshimtë.

Ata e ndaluan duke bërë kontrolla të detajuar brenda veturës dhe tek personat që gjendeshin brenda saj.

Aty ndodheshin katër persona: Dy persona nga Kosova të moshës 27 dhe 31 vjeçar, një francez 18-vjeçar si dhe një zviceran 20-vjeçar.

ImageGjarpri i gjetur në bagazhFOTO GALERI
Autoritetet zvicerane gjetën brenda makinës, një sasi e vogël të lëndës narkotike dhe një kuti nga stiropori brenda bagazhit.

E brenda kutisë u gjet një gjarpër i gjatë rreth 2.5 metra i llojit (Tigerpython), i cili peshonte 15 kilogramë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-06-15-00-06-197_com.facebook.katana-edit

Madhështore! Kjo vajzë nga Kosova shpallet më inteligjentja në Gjermani

Rushit Ajro

Ndërroi jetë një nga veprimtarët e dalluar të komunitetit shqiptar në Çikago

Screenshot_2023-12-05-16-58-38-812_com.facebook.katana-edit

Shqiptarja Eurona Jakupi, dje refugjate, sot policja më e re në Gjermani!

policia-italiane

Arrestohen “skifterët” shqiptarë në Itali, grabitën 17 banesa

Aksident_Gjermani-780x470

Aksident i rëndë në Gjermani! Autobusi i shkollës përplaset me borëpastruesen, një nxënës i vdekur, disa të plagosur

aksident ambulanta itali

Makina përplas për vdekje 31-vjeçaren shqiptare në Itali

giroud deschamp deshamp

Giroud: Nëse Franca fiton Europianin, tërhiqem nga futbolli!

Foto Ilustrim

“More ti m*t i vogël, ti je shqiptar e nuk flet shqip”? Punonjësi në Zvicër humb durimin me klientin, që nuk deshi te flasë shqip

vrasje

Ky është shqiptari që u ekzekutua me plumb në kokë në Gjermani (FOTO)

INFO

NA NDIQ