Zvicër/Vjedhën gjashtë tonelata abrib – denoncohen dy kosovarë

INA
INA

08/12/2023

Në maj të vitit 2023, dy persona në Oensingen të Zvicrës vodhën 240 kova secila me peshë 25 kg abrib të bardhë. Dy autorët e dyshuar tani janë raportuar nga prokurori publik

Zyra e prokurorit publik të Solothurnit akuzon dy personat. Ata janë të dyshuar se kanë vjedhur gjashtë tonelata abrib. Kështu shkruan Policia Kantonale e Solothurnit në komunikatën e saj për media, transmeton portali Shtegu. Për një kohë të gjatë ishte e paqartë se kush qëndronte pas vjedhjes. Në maj të vitit 2023, autorët e dyshuar vodhën materialin nga një kantier ndërtimi në Oensingen, të vendosura në paleta.

Dy kosovarët (36 dhe 39 vjeç) i kanë ndarë gjashtë tonelatat në 240 kova nga 25 kilogramë secila. Një pjesë e madhe e pasurisë së vjedhur tashmë është gjetur dhe i është dorëzuar kompanisë pronare. Sipas policisë, materiali i vjedhur kap vlerën e disa mijëra frangave.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mjeke

Gjermani: Numri i mjekëve të huaj më i lartë se kurrë më parë

1

Oda kërçovare në Zvicër ndau mirënjohje për veprimtarë dhe personalitete të suksesshëm të diasporës

Screenshot_2024-03-03-13-23-31-627_com.facebook.katana-edit

I riu nga Kosova pushton skenën e American Idol me këngën ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’

avio-bileta-pasaport

Pse duhet ta rezervoni fluturimin për në 5 të mëngjesit

policia gjermane gjermani

Gjermani: 4 të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një familje

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

Blinken

Blinken përmend vajzat shqiptare që kanë “pushtuar” Amerikën dhe restorantin e traditës shqiptare në Nju Jork

gjermania-780x470

A po rikthehet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

shqiponja-me-duar

“Krenarbëria” për herë të parë jepen çmime për krijimtarinë Arbëreshe (FOTO)

INFO

NA NDIQ