“Zviceranët mendonin se isha arab”/ Mërgimtari e ndërron mbiemrin nga “Beqiri” në “Dardania” (VIDEO)

Picture of ina-online
ina-online

16/08/2023

Ishte Ramë “Beqiri”, e nga dje, piktori nga mërgata, do ta ketë mbiemrin “Dardania”.

Këtë ndërrim vendosi ta bëj vet ai për disa arsye.

Ai tregoi se një nga arsyet pse e bëri këtë veprim është fakti se zviceranët, mbiemrin e tij “Beqiri” e ngatërronin me “Bekiri”, që u dukej të ishte arab.

 

Për më shumë shihni videon e mësipërme.

TË FUNDIT
2 orë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella
5 orë
FOTO/Detaje nga gjykimi për vrasjen e ekonomistes nga Kosova në Zvicër, nëna e saj gati sa nuk rrëzohet
6 orë
Si janë pensionet në Gjermani, sa dhe ku duhet të punoni për një pension të mirë?
18 orë
Shqiptarja Sabrina Vela nxënësja më e mirë (Valedictorian) në shkollë të mesme, Staten Island
1 ditë
Paralajmërohet ndërprerje e linjës ajrore Shkup-Gjenevë nga 1 nëntori

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paralajmërohet ndërprerje e linjës ajrore Shkup-Gjenevë nga 1 nëntori
18 orë
Shqiptarja Sabrina Vela nxënësja më e mirë (Valedictorian) në shkollë të mesme, Staten Island
6 orë
Si janë pensionet në Gjermani, sa dhe ku duhet të punoni për një pension të mirë?
5 orë
FOTO/Detaje nga gjykimi për vrasjen e ekonomistes nga Kosova në Zvicër, nëna e saj gati sa nuk rrëzohet
2 orë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

LEXO MË SHUMË

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

drejtesi gjyq

FOTO/Detaje nga gjykimi për vrasjen e ekonomistes nga Kosova në Zvicër, nëna e saj gati sa nuk rrëzohet

euroo

Si janë pensionet në Gjermani, sa dhe ku duhet të punoni për një pension të mirë?

Screenshot_2024-06-11-22-02-33-046_com.facebook.katana-edit

Shqiptarja Sabrina Vela nxënësja më e mirë (Valedictorian) në shkollë të mesme, Staten Island

Aeroporti-i-Shkupit-780x439-1-750x430-1

Paralajmërohet ndërprerje e linjës ajrore Shkup-Gjenevë nga 1 nëntori

Muharrem Salihu

Salihu nuk arriti votat për eurodeputet: Nuk i’a dolëm, por rrugëtimi ynë vazhdon

adnan dibrani

Adnan Dibrani fitoi mandatin e eurodeputetit, shqiptari i dytë në Parlamentin Evropian

arba

Arba Kokalari sërish fiton mandatin e eurodeputetes

Skenderi (majtas) dhe Majlinda Qarri (djathtas) me djalin Kevinin në Caffé Europa 
Foto: Julia Geppert

Familja Qarri me një restorant që ka të bëjë me Bashkimin Evropian

INFO

NA NDIQ