Zvicra mposhti serbët, Shaqiri, Xhaka dhe Embolo shkëlqejnë (VIDEO)

Zvicra ka mposhtur Serbinë me rezultatin 3:2, duke i dërguar në shtëpi serbët. Në këtë ndeshje kanë shkëlqyer dy futbollistët shqiptarë Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën.

Në këtë ndeshje shënuan golat /Shaqiri 2o’, Mitroviç 26′, Vlahoviç 35’, Embolo 44′, Freuler 48′