Zvicra mposht thellë Estoninë, shënon Shaqiri

Picture of INA
INA

05/06/2024

Fitore e thellë e Zvicrës në miqësore me Estoninë me rezultatin 4-0.

Në këtë test pra Evropianit të zhvilluar në stadiumin e Lucernës, përfaqësuesja helvete dominoi në fushë, sidomos në pjesën e dytë, ku u realizuan 3 nga katër golat e ndeshjes.

E zhbllokoi rezultatin Zuber që në minutën e 20-të, me pjesën e parë që mbyllet me epërsinë minimale të vendësve.

Gjatë 45 minutave të dyta e tundën rrjetën Amdouni, Elvedi dhe Xherdan Shqairi me 11-metërsh.

Kujtojmë që të dy futbollistët me origjinë shqiptare, Shaqiri dhe Xhaka, e nisën ndeshjen nga minuta e parë. Mesfushori i Leverkusenit u zëvendësua në minutën e 74-t nga Aebischer, ndërsa Shaqiri qëndroi në lojë deri në fund.

Ndeshja e parë e Zvicrës në Evropian do të jetë përballë Hungarisë, me 15 qershor./ supersport

Top Channel

TË FUNDIT
2 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
4 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
4 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë
8 orë
Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00
8 orë
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

ME TE LEXUARA

4 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë
1 ditë
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
14 orë
Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët! (FOTO)
4 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
1 ditë
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret
14 orë
Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite
2 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Spanja Luis De La Fuente

De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

INFO

NA NDIQ