Zvicrra arreston pesë shqiptarë, sekuestron 47 kilogramë kokainë

Picture of INA
INA

11/07/2024

Në bashkëpunim me Zyrën Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare, Policia Kantonale e Cyrihut kapi rreth 47 kilogramë kokainë në aeroportin e Cyrihut të dielën.

Policia kantonale e Cyrihut, në bashkëpunim me Zyrën Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare, mundi të kryente një grusht shteti: ndërsa kontrollonin një bagazh të dielën, punonjësit e Zyrës Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare sekuestruan 47 kilogramë kokainë.

Këtë e bëri të ditur Kapo Cyrih të mërkurën.

Hetimet nga policia kantonale e Cyrihut, e cila u thirr menjëherë, çuan përfundimisht në arrestimin e pesë tregtarëve të dyshuar të drogës.

Të arrestuarit janë të moshës 25 deri në 40 vjeç, të gjithë me kombësi shqiptare dhe banues jashtë vendit.

Pas marrjes në pyetje nga policia, burrat u dërguan në prokurorinë publike përgjegjëse.

TË FUNDIT
2 ditë
Aksidentohet në Itali autobusi me turistë nga Shqipëria, 16 të lënduar
2 ditë
Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!
2 ditë
Itali, e çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen (FOTO)
3 ditë
“Dua të votoj në 2025”- Diaspora protestë para Kuvendit: Nuk ka zgjedhje pa ne!
4 ditë
Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

shofer-bus

Aksidentohet në Itali autobusi me turistë nga Shqipëria, 16 të lënduar

tetova

Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!

Foto: Ilustrim

Itali, e çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen (FOTO)

diaspora votim

“Dua të votoj në 2025”- Diaspora protestë para Kuvendit: Nuk ka zgjedhje pa ne!

greqi policia

Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre

islam alijaj

Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’

ambulanca-sk

E rëndë në Greqi, 45-vjeçarin shqiptar e zë korrenti nga makina e krasitjes, gjendet i vdekur në arë

policia zvicer

U kap duke bërë “drifta” me BMW-në e tij, shqiptari nga Kosova arrestohet në Zvicër

gjermani-kufi

Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën

INFO

NA NDIQ