Zyberi për aksionin në burgun e Idrizovës: Policia ka tejkaluar kompetencat, janë shkelur të drejtat e të burgosurve

ina-online
ina-online

08/11/2023

Avokati i Popullit, Naser Zyberi thotë se në aksionin policor të para dy javëve në burgun e Idrizovës, policia ka tejkaluar kompetencat që ka, shkruan TV21.

Zyberi thotë se nga përpunimi i të dhënave është konstatuar se ka pasur shkelje të të drejtave të të burgosurve.

“Po, ka përfunduar procesi i përpunimit të regjistrimeve të videove që i kemi marrë dhe raportin do ta dorëzojmë, për fat të keq ka elemente të shkeljes së të drejtave. Në aspektin e tejkalimit të kompetencave nga ana e anëtarëve të MPB-së”, tha Zyberi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

david geer gir dimitar kovacevski

Kovaçevski-Geer: Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor është inkurajues për qytetarët tanë

INFO

NA NDIQ