ZYRTARE/ ‘Beteja’ Bayern-Tottenham përfundoi, Radu Dragusin firmos për Spurs!

INA
INA

12/01/2024

Një seri e parë ka përfunduar mirë këtë dimër. Ndërsa Tottenham dhe Bayern Munich ishin të angazhuar në një betejë të ashpër për Radu Dragusin, ky i fundit në fund firmosi për Spurs.

Klubi londinez ka arritur marrëveshje me homologun e tij italian për një shumë prej 30 milionë eurosh, duke përfshirë bonuse, përveç huazimit me opsion blerjejen për 10 milionë eurosh të Djed Spence nga skuadra italiane. Një transferim i dobishëm edhe për Juventusin, i cili do të rikuperojë 20% të shumës së shitjes.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

INFO

NA NDIQ