ZYRTARE/Granit Xhaka është lojtar i ri i Bayer Leverkusenit

Picture of ina-online
ina-online

06/07/2023

Mesfushori kosovar i Arsenalit, Granit Xhaka tashmë është lojtar i ri i klubit gjerman, Bayer Leverkusen.

“SportBild” të enjtën raporton se reprezentuesi shqiptar i Zvicrës, është parë duke shkuar për t’i kryer vizitat mjekësore.

Xhaka, i cili edhe më parë ka bërë karrierë në Bundesligën gjermane tek Borussia Monchegblach, shumë shpejtë pritet të kompletojë transferimin te skuadra e Leverkusenit.

Siç raportohet, marrëveshja mes Bayern Leverkusen dhe Arsenalit ishte arritur qysh në muajin maj, derisa “Topçinjtë” do fitojnë 25 milionë euro nga shitja e kartonit të Xhakës.

Kosovari thuhet se do të firmos kontratë pesëvjeçare, deri në verën e vitit 2028.

TË FUNDIT
1 orë
“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët
1 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
1 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
9 orë
Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës
1 ditë
Moti sot në Maqedoni
1 ditë
LSDM për arsyetimin e Mickoskit: A patën të njëjtat probleme ministrat e tij?!
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
1 ditë
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale
12 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

LEXO MË SHUMË

komisioni-1

“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

INFO

NA NDIQ