Zyrtare: Kiwior pjesë e Arsenalit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2023

Tashmë gjithçka ëshë zyrtare, polaku Jakub Kiwior është lojtari më i ri Arsenal .

Mbrojtësi i Spezia u thotë lamtumirë bardhezinjve pas një viti e gjysmë dhe “fluturon” drejt Premier League për plot 25 milionë euro, duke u bërë kështu shitja më fitimprurëse në historinë e klubit “bardhezi” e duke thyer rekordin e mëparshëm të transferimeve, 8 milionë plus bonuset e paguara nga Club Brugge për Okereke në vitin 2019.

Jakub Kiwior will complete his medical tests in London as new Arsenal player today, then he will be at Emirates. Plan confirmed as €25m deal will be signed also on player side soon. #AFC

Arsenal and Serie A side Spezia have already signed documents yesterday afternoon. pic.twitter.com/R4328Kv4QV

Për ta zëvendësuar Kiwior, skuadra e Gottit ka si objektiv një tjetër polak, 24-vjeçarin Przemyslaw Wisniewski, i blerë verën e kaluar nga Venezia, ku deri më tani ka regjistruar plot 19 paraqitje, në Serinë B italiane.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ