Zyrtare: Lampard rikthehet në Chelsea

Iliria News Agency
Iliria News Agency

6 Prill, 2023

Chelsea ka njoftuar se Frank Lampard është emëruar trajner i përkohshëm deri në fund të sezonit.

Ky është një rikthim në “Stamford Bridge” për anglezin, pasi e kishte drejtuar Chelsean në 84 ndeshje, duke përfshirë edhe një finale të FA Cup.

Pronarët Todd Boehly dhe Behdad Eghbali u shprehën të lumtur me rikthimin e Lampardit në krye të skuadrës.

“Ne jemi të kënaqur të mirëpresim Frankun në “Stamford Bridge”. Frank është një një legjendë e këtij klubi. Ndërsa vazhdojmë procesin tonë kërkues për një trajner të përhershëm, ne duam t’i ofrojmë klubit dhe tifozëve tanë një plan të qartë dhe të qëndrueshëm për pjesën e mbetur të sezonit. Ne duam t’i japim vetes shans për sukses dhe Frank ka të gjitha karakteristikat dhe cilësitë që na duhen për të na çuar në rrugën e duhur”, thanë ata.

Lampard do të debutojë të shtunën kundër Wolves në Premier Ligë dhe më pas vjen ndeshja çerekfinale e Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit javën e ardhshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

futboll

Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

INFO

NA NDIQ