Zyrtare: Mkhitaryan rinovon kontratën me Interin

INA
INA

30/12/2023

Pas Federico Dimarco dhe Matteo Darmian, Interi ka njoftuar edhe zyrtarisht një zgjatje të re të kontratës, kësaj radhe me Henrikh Mkhitaryan deri në vitin 2026.

Ka qenë një ditë e ngarkuar për Nerazzurrët, pasi kanë lëshuar deklarata gjatë gjithë pasdites, duke e lidhur Dimarco me klubin deri në qershor 2027 dhe veteranin Darmian deri në 2025.

Mkhitaryan është i fundit që u zyrtarizua , ndërsa ai kishte marrëveshje deri në fund të këtij sezoni.

Reprezentuesi armen mbush 35 vjeç muajin tjetër dhe iu bashkua Interit si lojtar i lirë nga Roma në verën e vitit 2022.

Ai erdhi në Serie A fillimisht te Roma në vitin 2019, në formë huazimi dhe më pas bëri lëvizje të përhershme nga Arsenali.Mesfushori veteran ka bërë 73 paraqitje për Interin, duke shënuar shtatë gola dhe duke dhënë shtatë asistime

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

INFO

NA NDIQ