Zyrtare/ Rinovim deri në 2028, Reali “blindon” një tjetër “yll”

ina-online
ina-online

02/11/2023

Periudhë rinovimesh te Real Madrid. Pasi “blindoi” Vinicius Junior deri në 2027, presidenti Florentino Perez ka zgjatur bashkëpunimin edhe me Rodrygon, sulmuesin tjetër brazilian të skuadrës së Carlo Ancelottit.

22-vjeçari do të jetë e “Los Blancos” deri në verën e vitit 2028 sipas akordit të arritur mes palëve komunikatës zyrtare të klubit historik.

Në pesë sezonet me Realin, Rodrygo ka zhvilluar 179 ndeshje, ka shënuar 39 gola dhe ka fituar plot 8 trofe. Champions League, Botërorin për Klube, Superkupën e Europës, La Ligan (2x), Kupën e Mbretit dhe Superkupën e Spanjës (2x).

Ai është gjithashtu pjesë e kombëtares së Brazilit, aty ku regjistron katër gola në 18 ndeshje të luajtura me skuadrën seleçao.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ