Zyrtare: Tyrell Malacia, lojtari i ri i Man Utd

Manchester United ka bërë transferimin e parë gjatë kësaj merkatoje të verës.

Bëhet fjalë për transferimin e Tyrell Malacias.

Lojtari ka nënshkruar kontratë katër-vjeçare me “Djajtë e Kuq”.

Lojtari u largua nga Feyenoordi për të kaluar te skuadra e Unitedit.

Lojtari është pëlqyer nga Erik ten Hag dhe tashmë do të ketë mundsinë të dëshmohet në “Old Trafford”.