Zyrtare: Vjosa Osmani garon në listë të përbashkët me Vetëvendosjen

0

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe Vjosa Osmani kanë mbajtur një konferencë për media.

Me këtë rast është bërë e ditur se Osmani do të jetë në një listë të përbashkët kandiduese me Kurtin dhe Lëvizjen Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit.Dyshja kanë nënshkruar marrëveshjen e tyre për bashkëpunimin në këto zgjedhje.

Iniciativa e Vjosa Osmani pritet të ketë në kandidim 10 deputetë (Vjosa Osmani dhe 9 të tjerë), në kuadër të Vetëvendosjes, raporton agjencia e lajmeve INA.