Zyrtare: Zlatan Ibrahimoviq pensionohet nga futbolli

INA
INA

05/06/2023

Futbollisti Zlatan Ibrahimoviq ka njoftuar se do të pensionohet nga futbolli aktiv.

Këtë ai e ka bërë të ditur në ceremoninë përmbyllëse që skuadra e Milanit ka organizuar për të.

Ibrahimoviq e përmbylli një karrierë të bujshme duke fituar kudo ku shkoi.

“Herën e parë që erdha në Milano, më dha lumturi. Herën e dytë më dhurove dashuri. Nga zemra, dua t’i falënderoj fansat. Më pritët krahëhapur, më bëtë të ndihem si në shtëpi. Do të jem tifoz i Milanit për gjithë jetën. Është koha t’i them lamtumirë futbollit, jo ty”, tha Ibrahimoviq.

Suedezi gjatë gjithë karrierës i zhvilloi 819 ndeshje, teksa i shënoi 493 gola. /Klankosova.tv.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ