Zyrtarizohet lista e kandidatëve për rektor të UT-së

Picture of ina-online
ina-online

09/06/2023

Në konkursin për zgjedhjen e rektorit të Universitetit të Tetovës tashmë janë zyrtarizuar katër kandidatë. Siç mëson INA, konkursi është mbyllur dhe se në garën për rektor janë katër profesorë universitar të brendshëm të këtij universiteti.

1.Jusuf Zejneli – dekan i Fakultetit Juridik

2. Bashkim Ziberi – profesor në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore

3.Myqereme Rusi – profesoreshë në Fakultetin Filolozofik

4.Dervish Alimi – profesor në Fakultetin Filologjik

Rektori i ri do të zgjidhet sipas kritereve të përcaktuara në Ligjin për Arsim të Lartë. (INA)

TË FUNDIT
11 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
11 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
13 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
13 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
15 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

24 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
13 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
1 ditë
Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës
24 orë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
11 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
1 ditë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ