Zyrtarizohet nga Lazio pasuesi i Igli Tares

Picture of ina-online
ina-online

19/08/2023

Igli Tare vendosi të ndahej këtë verë nga Lazio, klub në të cilin shërbeu si lojtar dhe si drejtor sportiv.

Ish-futbollisti i kombëtares pati një epokë shumë të suksesshme në rolin e drejtorit sportiv të bardhekaltërve duke transferuar lojtarë të cilët më pas u shndërruan në yjet më të vlerësuar në arenën italiane dhe atë europiane.

Megjithatë, tashmë që Tare është larguar, në klubin e Lazios përgatiten të nisin një erë të re pa shqiptarin në krye të detyrave. Së fundmi, kryeqytetasit kanë zyrtarizuar pasuesin e Tares teksa detyra e drejtorit sportiv i besohet Angelo Mariano Fabiani.

Ky i fundit ka punuar më parë në klubin e Salernitanës ndërsa në korrikun e vitit 2022 ishte emëruar përgjegjës i sektorit të të rinjve të Lazios.

Tashmë, klubi vendos ta promovojë 62-vjeçarin që do të ketë detyrën e vështirë për të bërë që të harrohet emri i Tares dhe goditjeve të tij në merkato.

TË FUNDIT
24 minuta
​Milani tenton sërish për Brojën
2 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
11 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
12 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
12 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
1 ditë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
12 orë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
12 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
12 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
12 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
12 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
11 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
2 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

lukaku

Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

araujo

Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!…

perez real

Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

INFO

NA NDIQ