Zyrtarja e PE-së: Albin Kurti ka plotësisht të drejtë

INA
INA

18 Shtator, 2023

Federica Woelk, Asistente e Akredituar e Parlamentit Europian, ka shkruar sot në ‘Twitter’, se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka plotësisht të drejtë rreth deklarimeve të sotme për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë dhe dy ndërmjetësve të BE-së.

“Kryeministri Kurti ka plotësisht të drejtë.

Në asnjë mënyrë kjo qasje ndaj Kosovës dhe Serbisë nuk mund të funksionojë.

Nëse ndërmjetësit e BE-së nuk e njohin këtë, nuk mund të arrihet asnjë rrugë përpara”, ka shkruar ajo në ‘Twitter’.

Ajo ditë më parë në një intervistë, ka thënë se Kosova duhet të trajtohet në mënyrë të drejtë dhe se dialogu me Serbinë për momentin vetëm po e favorizon Serbinë dhe nuk e merr parasysh situatën në terren.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

nenad-canak-1130x635

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu-600x3601696240829

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

vucic

Vuçiq: Nuk duam luftë, Serbia nuk do të dërgoj forca ushtarake në Kosovë

millan radojcic

Avokati serb: Dyshoj se Radoiçiq do të ndëshkohet, në krye të Prokurorisë së Lartë Publike në Beograd është Aleksandar Vuçiq

ramiz beg rizaj

Vuçiq e quajti Beg Rizajn terrorist, reagon vëllai i ish-luftëtarit të UÇK-së

vdekje-lajm-vdiq

E dhimbshme: Biznesmeni nga Ferizaj i jep fund jetës, u gjet i varur në shtëpinë e tij (FOTO)

INFO

NA NDIQ