Ahmeti shpalli rezultatet e zgjedhjeve brendapartiake, ja fituesit në 14 degë

Picture of ina-online
ina-online

02/07/2023

Bashkimi Demokratik për Integrim sot organizoi zgjedhjet brendapartiake për konsolidimin e organeve partiake edhe në 14 degë, me aplikimin e parimit demokratik “një anëtar, një votë”.

Sipas komunikatës partiake, gjatë këtij procesi zgjedhor të udhëhequr nga Komisioni Zgjedhor Partiak i BDI-së u votua për zgjedhje të kryetarëve të degëve, anëtarëve të kryesisë së degëve, kryetarëve të këshillave vendor dhe anëtarëve të kryesisë së këshillave vendor në degën e: Butelit, Çairit, Dibrës, Jegunovcës, Kërçovës, Krushevës, Kumanovës, Likovës, Manastirit, Petrovecit, Pllasnicës, Prespës, Shuto Orizares dhe Velesit.

Kështu, të zgjedhurit në 14 degë të BDI-së janë si në vazhdim:

Në Likovë: Mirsad Ibraimi

Në Kumanovë: Ridvan Asani

Në Çair: Bekim Neziri

Në Butel: Muharem Asani

Në Shuto Orizare: Ilaz Leskovica

Në Petrovec: Naser Haliti

Në Jegunovcë: Eldin Ademi

Në Kërçovë: Ardita Dani

Në Dibër: Artin Spahiu

Në Krushevë: Abib Vexhiu

Në Manastir: Lutfi Ameti

Në Pllasnicë: Bajram Karamaleski

Në Veles: Lokman Salija

Në Prespë: Arjan Mujedini

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, pas zgjedhjeve brendapartiake të ditës së sotme në një konferencë për shtyp ka shpallur edhe rezultatet e tyre në 14 degët e BDI-së, me parimin “një anëtar, një votë”.

Sipas Ahmetit, zgjedhjet u zhvilluan me një standard të lartë, të ri, një antar një votë, ku kanë votuar mbi 28 mijë anëtarë.(INA)

TË FUNDIT
30 minuta
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
43 minuta
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
47 minuta
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji
48 minuta
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
1 orë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

ME TE LEXUARA

24 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
47 minuta
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji
1 ditë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
18 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
43 minuta
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

LEXO MË SHUMË

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

taravari-arbennn

Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

tetova vera tetovare

Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë

lsdm-696x431 kuzevska

LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ