Picture of INA
INA

04/10/2024

Beshiktashi i Milot Rashicës nuk po arrin të këndellet në Europa League.

Pas humbjes së thellë në xhiron e parë te Ajaxi (4-0), Milot Rashica me shokë u mposhtën edhe në shtëpi nga Eintracht Frankfurti.

Dy gola të shpejtë të mysafirëve në pjesën e parë (’19, ’22) dhe një në minutat e fundit të ndeshjes (82′) mjaftuan që të sigurojnë fitoren e parë këtë sezon në Ligën e Evropës.

E turqit krejt çka mundën të bënin ishte t’i shënonin një gol në minutën 93 mysafirëve.

Gjermanët në xhiron e parë barazuan me Plzenin në shtëpi, me rezultat 3-3.

Vlen të theksohet se Rashica luajti plot 63 minuta. /Klankosova.tv

TË FUNDIT
3 orë
Kombëtarja e Shqipërisë ka zbuluar listën e futbollistëve për ndeshjet e tetorit
7 orë
7 orë
“Mungesa e Granit Xhakës në Serbi nuk është opsion” – Yakin flet për ndeshjen që gjithmonë është e tensionuar
7 orë
Ermir Lenjani i jep fund karrierën kuqezi: “10 vite, realizim i ëndrrës së fëmijërisë”