Ali Ahmeti: Baca Hilmi ishe dhe mbete i fortë sa dhe djemtë që ia...

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sot gjatë ditës ka qëndruar në Gllogjan atje ku është bërë dhe ceremonia e varrimit të Hilmi Haradinaj, babait...

Berisha për incidentin në Prizren: Gjithqysh me shtikëll do ta godisja aty ku s’duhet

Publicistja Kimete Berisha në një postim të saj në Facebook, ka përmbledhur ngjarjet e fundit në Kosovë, duke përfshirë incidentin e kryeministrit Ramush Haradinaj...

Jahja Luka: Hilmi Haradinaj ty vdekja nuk të tretë por të fal përjetësinë

Sot të përcjellëm në botën e amshimit, por vepra jote e madhe do jetojë sa të këtë frymë shqiptari. Nga pragu i shpisë sate u...

Fjalët e kryeministrit për babanë e vdekur: U prehsh në paqe plak

Kryeministri Ramush Haradinaj ka qëndruar qe disa orë pranë arkivolit që mbante trupin e babait të tij, teksa mijëra njerëz vinin për homazhe. Ndërkohë, ai...

“Shqiptarët do ta pranonin ndarjen para vitit 1999”

Ministri serb i Tregtisë dhe i Telekomunikacionit, Rasim Ljajiq ka thënë se ndarja e Kosovës është zgjidhje e mirë por e vonuar. Ai në një...

Nëna monstër nga Gjakova pranon në gjykatë se mbyti me gurë foshnjën e porsalindur

E akuzuara Lauresha Maliqi ka pranuar fajësinë për vrasjen e vajzës së saj, por nuk e ka pranuar kualifikimin e veprës si vrasje e...

Daut Haradinaj fjalë prekëse për babain e tij: Pusho në qetësi plak!

Hilmi Haradinaj, babi i kryeministrit Ramush Haradinaj dhe deputetit Daut Haradinaj, është përcjell sot për në banesën e fundit. Mijëra qytetarë dhe figura politike ishin...

Ish-deputeti i Kosovës: Të hetohet Kadri Veseli: Si u ndërtuan 5 shtëpi për...

Ish-deputeti i Kosovës, Driton Tali ka kërkuar që të hetohet hoxhë Halil Kastrati i cili ka deklaruar se kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka...

Ahmeti në Kosovë, homazhe në nderim të babait të kryeministrit Ramush Haradinaj

Në Gllogjan të Kosovës po mbahen homazhe për Hilmi Haradinajn, babain e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinajn. Politikanë nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia...

Haradinaj me fjalë prekëse për babanë e tij, Hilmiun!

Në mbledhjen komemorative në nderim të Hilmi Haradinajt, foli edhe kryeministri Ramush Haradinaj, djali i të ndjerit, raporton “Zeri.info”. Haradinaj në fjalimin e tij para...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!