Me teste false hyjnë nga Maqedonia në Kosovë, bie në pranga një person

Policia e Kosovës njoftoi sot se ka arrestuar një shtetas të Maqedonisë së Veriut, sepse ai gjatë hyrjes në vend në pikën kufitare në...

Hoti për financimin e “Autostradës së Paqes”: Po zbatohet marrëveshja e Uashingtonit

Udhëheqësi i Korporatës Ndërkombëtare të Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Financiar, Adam Boehler dhe udhëheqësja e Bankës për Eksport-Import, Kimberly Reed, kanë nënshkruar të...

Thaçi: Takimi në Bruksel i rrezikshëm për shtetin e Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të martën mbrëma se takimi i paralajmëruar i së enjtes në Bruksel për çështje teknike është i rrezikshëm...

Hiqni testet e COVID-19 mes Maqedonisë dhe Kosovës, thirrja e OAK dhe OEMVP

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore dhe Oda e Afarizmit të Kosovës apelojnë deri tek Qeveritë e të dy shteteve që urgjentisht të krijojnë kushte...

Vdes aktori i njohur Adem Mikullovci

Aktori i njohur shqiptar Adem Mikullovci mbrëmë pas mesnate ka ndërruar jetë. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e tij. “Sonte pas mesnatës në...

​Daut Haradinaj: Përveç Ramushit, nuk e votojmë asnjë kandidat për president

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka paralajmëruar se kjo parti nuk do të votojë asnjë kandidat tjetër për të parin e...

Mijëra serbë pushtojnë veriun! Shqiptarët nën ankth!

Nehat SHAQIRI/BOTA SOT Këto shtëpia në këtë fotografi, tregojnë më së miri se çfarë jete luksoze bëjnë serbët në veri. Në këto shtëpia nuk e...

Kurti: Zajednica dhe shkëmbimi territorial, përpjekje e njëjtë për ndarjen e Kosovës

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se Asociacioni i Komunave serbe dhe shkëmbimi i territoreve janë emra të ndryshëm të përpjekjes së...

Sot fillon viti i ri shkollor në Kosovë

Në shkollat e Kosovës sot nis viti i ri shkollor. Bazuar në vendimin e ministrit të Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, për fillimin e vitit...

Këto janë borxhet e Presidentit Thaçi, ja për cilat arsye i ka shfrytëzuar kreditë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar pasurinë në Agjencinë kundër Korrupsionit. Thaçi ka deklaruar se pasuri të paluajtshme ka një tokë bujqësore, trashëgimi nga...