Grenell: Marrëveshja e arritur në Washington po zbatohet

I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell u shpreh në një postim në Twitter se marrëveshja ekonomike e nënshkruar në Washington...

Bilanci COVID-19: Mbi 2 mijë raste aktive, 661 të vdekur, më shumë se 15...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, të shtunën në raportimin 24 orësh rreth gjendjes me Covid-19, ka njoftuar se janë shënuar 166 raste...

Eksperti amerikan për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin në qeverinë...

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan për politikën dhe çështjet e Lindjes së...

Qeveria e Kosovës në rrezik, zënka mes Hotit dhe Haradinajt

Lideri Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka dal kundër vendimit të kryeministrit, Avdullah Hoti për shuarjen e task forcës. “Shkarkimi i task forcës...

Dy vdekje dhe 166 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar dy raste të vdekjeve me COVID-19. Sipas këtij...

PDK pjesë e Qeverisë Hoti?, Lushtaku: E vështirë, por jo e pamundur

Ka kohë që përflitet, e shpesh vjen në qendër të vëmendjes një hyrje e PDK-së në Qeverinë Hoti. Edhe tash është aktuale tema e përfshirjes...

Pritet raport i ri për rastin Dehari, ekspertët zviceran kërkojnë informata të reja

Në disa takime gjatë qëndrimit dy ditor, ekspertët nga Llozana kanë kërkuar informata të reja. Nga kjo qeli u nxor i vdekur katër vjet më...

Haradinaj-Stublla: Kosova dhe Maqedonia e Veriut të vendosura për rrugën euroatlantike

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stubllka, ka thënë se miqësia midis Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut është shembull i fqinjësisë së...

Vjedhja e mbi 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit u krye për 8...

Avokati Veton Rrecaj, ka bërë të ditur se transferi i mbi 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit, tek kompania që dyshohet se përfitoi...

Grenell për vendosjen e raporteve diplomatike Kosovë–Izrael: Madhështore

Emisari i Posaçëm i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka komentuar lidhur me vendosjen e raporteve diplomatike në mes...