Pacolli: Haradinaj Ishte në Dijeni për të Gjitha

Zëvendëskryeministri i Kosovës njëherazi ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka folur për arrestimin e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë serbe, Marko Gjuriq.   Në...

Departamenti i Shtetit dënon ngjarjet e së hënës në Mitrovicë

Departamenti Amerikan i Shtetit dënoi ngjarjet e së hënës në Mitrovicë të cilat “në mënyrë të panevojshme ngritën tensione dhe kërcënuan stabilitetin rajonal”. Në një...

Matoshi: LDK dhe GDP mund t’i bashkangjiten qeverisë Haradinaj

Këshilltari politik i kryeministrit të Kosovës, Halil Matoshi ka folur në për daljen e Listës Serbe nga koalicioni qeverisës dhe mundësisë që këtij koalicioni...

Gërxhaliu: Vendimi për taksën në ”Rrugën e Kombit” i gabuar, duhet të kishte alternativa

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu ka thënë në Zona B se vënia e taksës në ”Rrugën e Kombit” nuk i sjellë...

Vuçiq tregon se a mendon ta dërgojë ushtrinë në Kosovë

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq në një bisedë për televizionin publik serb ka thënë se nuk dëshiron të flasë për spekulimet dhe shkrimet e...

Gjykata Speciale pritet që këtë javë të arrestojë 6-ish eprorët e UÇK-së

Gjykata Ndërkombëtare për krime luftës në Kosovë në fund të kësaj jave pritët të nisë aksionin për arrestimet e para. Në listë janë 6...

Lidhja Demokratike zgjidh krizën politike në Kosovë!

Enver Bytyçi Lista e deputetëve serbë në parlamentin e Kosovës është deklaruar për daljen nga koalicioni i qeverisjes. Që me formimin e qeverisë kisha paralajmëruar...

Albin Kurti: Ja çorba e përgatitur me Gjuriqin, Haradinaj “out”?!

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti lidhur me situatën e krijuar dje në veri të Mitrovicës tha se arrestimi i Marko Gjuriq është bërë...

Vetëvendosje ka një porosi për maqedonasit!

Lëvizja VETËVENDOSJE! përshëndet votimin e Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve në Maqedoni, i cili edhe pse nuk është zyrtarizim i gjuhës shqipe në Maqedoni,...

Haradinaj: Nuk e kam në plan të jap dorëheqje

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj tha sot se nuk e ka ndërmend të japë dorëheqje pas paralajmërimit të Listës serbe se do të dalë...