Çka nënkupton “korrigjimi kozmetik i kufijve” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, sipas diplomatit austriak?

Wolfgang Petritsch, ish i dërguar special i BE-së në Kosovës, dhe diplomat nga Austria, për zgjidhjen ndërmjet Kosovës dhe Serbisë po përdor termin “korrigjim...

Porosia e Ramushit për rininë

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka uruar të rinjtë e Kosovës, për Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Ai ka thënë se të rinjtë e Kosovës sot më shumë...

Anulohet vendimi për ndërprerjen e pushimeve të pjesëtarëve të Policisë së Kosovës

Pas një urdhri operativ të Policisë së Kosovës që të gjithë pjesëtarët e Policisë të ndërpresin pushimet verore, ky vendim është anuluar. Këtë e ka...

Hoxhaj paralajmëron masa reciproke ndaj Serbisë pas ndalimit të Hivzi Islamit

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka paralajmëruar masa reciproke ndaj Serbisë pas ndalimit për herë të dytë të profesorit Hivzi Islami në kufi, tek...

Pafuqia e MPJ’së, ankohet në Bruksel pse Serbia shkeli marrëveshjen për lëvizjen e lirë

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës përmes një komunikate dërguar mediave ka ri-përsëritur se ndalimi për herë të dytë brenda pak...

Kryetari i LDK’së tallet me Kryeministrin: S’ka Qeveri, Haradinaj po merret me punë të...

Shefi i LDK’së, Isa Mustafa, ka nisur të tallet me Kryeministrin aktual, Ramush Haradinaj, i cili ka mbetur tërësisht nën hijen e Hashim Thaçit....

Dyshime se prokuroria nuk hetoi ankesat e Valbona Nrecajt për dhunim seksual

Një hulumtim ka nxjerrë në pah pretendime të reja për mënyrën se si prokuroria e shtetit kishte trajtuar ankesat e Valbona Nrecaj gruas e...

Musliu: Kartoni i Gjelbër mbetet shqetësim për mërgimtarët

Sukses të punës së ambasadës së Kosovës në Bernë, Musliu e konsideron themelimin e Grupit të Miqësisë me 22 deputetë zviceran Diplomacia kosovare ka...

Akademikut Islami përsëri i ndalohet hyrja në Serbi

Akademik Hivzi Islami nuk po mund të shkojë në Bujanovc atje ku edhe i ka familjarët e tij Ish-kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe...

Protestë kundër dhunës ndaj grave e vajzave me moton “Boll Ma”

Me moton “Boll Ma” ka nisur në Prishtinë protesta kundër dhunës institucionale dhe shoqërore ndaj grave. Kjo protestë është vazhdimësi e protestës së mbajtur gjatë...