Abazi: Këta janë dy personat skenaristë të përçarjeve në Vetëvendosje

Dorëheqjet nga Lëvizja Vetëvendosje nuk kanë të ndalur. Pas dorëheqjes së Dardan Molliqajt, Aida Dërgutit, Visar Ymerit dhe Dardan Sejdiut, nga Vetëvendosje, sot janë...

Aksident në aksin Kaçanik-Hani i Elezit (FOTO)

Dy vetura janë përplasur në aksin rrugor Kaçanik Hani i Elezit. Një qytetarë ka dërguar fotografi nga aksidenti ku është përfshirë një makinë Golf...

Vdes shqiptarja 31 vjeçare, pasi hedhet nga kati i tretë i Gjinekologjisë ku ishte...

Një grua rreth moshës 31 vjeçare ka vdekur para disa minutash pasi është hedhur nga kati i tretë i Klinikës se Gjinekologjisë në QKUK. Siç...

EU Observer: Hashim Thaçi dhe Daut Haradinaj pritet të akuzohen nga Gjykata Speciale

Mediet e huaja po vazhdojnë të merren me zhvillimet që po ndodhin rreth Gjykatës Speciale në Kosovë. EU Observer, një medium i pavarur që...

Autoritetet britanike ekstradojnë në Prizren të dyshuarin për vrasjen në vitin 2013

Shtetasi i Shqipërisë, S.K. është ekstraduar nga Mbretëria e Bashkuar në Prizren me kërkesën e Policisë së Kosovës për shkak të dyshimit se në...

Gazetari i njohur i Kosovës, Fisnik Abrashi, emërohet drejtor i lajmeve për Evropën Veriore...

Agjencia ndërkombëtare e lajmeve, The Associated Press, ka zgjedhur një gazetar kosovar për drejtor të lajmeve. Fisnik Abrashi është emëruar shef i lajmeve për Evropën...

SHBA-Haradinajt: Nuk e bllokojmë asnjë iniciativë të Rusisë për Specialen

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përcjellë alarmin tek autoritetet e Kosovës se mund të vihet në funksion “Plani B” për formimin e...

Deputeti i VV’së: Nuk e mbështesim Albinin, jo

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vëtëvendosje, Arbër Rexhaj, ka folur për gjendjen e krijuar në partinë e tij. Nëpërmjet një shkrimi...

Washington Post publikoi ultimatumin e pesë ambasadave ndaj Thaçit, Veselit e Haradinajt

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë ultimatumit të pesë ambasadave të shteteve perëndimore në Kosovë ndaj udhëheqësve të vendit për Gjykatën Speciale. E përditshmja e...

Dorëheqja tjetër në Vetëvendosje, iku njeriu i FER-it dhe që i punoi pas shpine...

Dardan Sejdiu, në shenjë proteste ndaj zhvillimeve të fundit në lëvizjen Vetëvendosje ka dhënë dorëheqje të parevokueshme. Në letrën e tij të dorëheqjes, ai...