Kosova e Serbia ende larg arritjes së marrëveshjes historike

Profesori i Universitetit të Prishtinës, Agim Zogaj, vlerësoi se marrëveshja finale apo historike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është ende e largët. Zogaj theksoi se...

Mafiozi me prejardhje shqiptare tregon pse ka ardhur në Kosovë

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Kosovë dje ka mbërritur në Prishtinë një ish-mafioz i familjes Gambino. Ish-mafiozi me prejardhje shqiptare John Alites...

Daçiq: Gjithçka rreth Kosovës, duket e pashpresë

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se çështja e Kosovës është më problematikja nga të gjitha. Gjatë një interviste për ‘Kurir’, Daçiq ka...

Ky është arsyetimi për incidentin në Prizren

Organizatori i ceremonisë së manifestimit të njëqind e dyzet vjetorit të Lidhjes së Prizrenit, Jahja Lluka, ka sqaruar incidentin e ndodhur sot në Prizren,...

Një rrugë në Prishtinë emërohet “Harun Aliu”

Një rrugë në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë, së fundmi është emëruar “Harun Aliu”, shkruan Fakte. Autoritetet prishtinase kanë vendosur që një nga ‘arteriet’...

Skandali në Prizren. Profesor Ibrahimi e godet ashpër Ramushin

Nexhat IBRAHIMI Keto dite eshte Ramazan, kurse sonte eshte Nata e Madhe e Kadrit. E di qe ty nuk te intereson Nata e Kadrit, sepse...

VIDEO/Veç mbesës së Derallës, ky është patrioti që me forcë u largua nga foltorja...

Zonja që u largua me forcë nga kryeministri Ramush Haradinaj nuk ishte e vetmja që e pati fatin e tillë gjatë ceremonisë së 140-vjetorit...

Lamtumirë legjendë Vokrri! (FOTO)

Shqiptarët janë popull që e pëlqejnë sportin, por gjithmonë del një arsyeje të duash diçka më shumë.Futbolli është sporti më i bukur në botë...

Kurti: Nderim i përjetshëm për Vokrrin

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se kujtimi për Fadil Vokrrin është i paharrueshëm. Kurti ka treguar se çka ka shkruar në librin përkujtimor...

Incident në 140-vjetorin e Lidhjes së Prizrenit, ndërhyn kryeministri Haradinaj

Ditën e sotme shënohet 140-vjetori i Lidhjes së Prizrenit dhe për nder të kësaj ditë të shënuar për historinë shqiptare janë zhvilluar aktivitete të...