Trump tërheq trupat ushtarake nga Nigeria, i dërgon në Kosovë

Shtëpia e Bardhë i dha Kongresit informacion të hollësishëm rreth zhvendosjes së trupave amerikane nga Nigeria në Kosovë të premten, por nuk specifikoi të...

Lirohet aktivisti i VV-së, Frashër Oseku

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Oseku, është liruar pasi është mbajtur për disa orë në hapësirat policore. Lajmin e ka konfirmuar vëllai i tij, Shqiptari,...

Zbulohen afera tjera seksuale të ndërkombëtarëve në Kosovë

Deputeti i Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka sot në Kuvendin e Kosovës ka shokuar opinionin e gjërë me deklaratën e tij për aferat seksuale mes...

Milaimi në hall, ish e dashura më ka uzurpuar gjysmën e pasurisë

Rrëfimi i biznesmenit nga Prishtina, për pronën e uzurpuar akuzon avokatët e gjyqtarët Në një rrëfim ekskluziv për gazetën “Bota sot”, Milaim Krasniqi nga Prishtina,...

Absurdi nga Gjermania, dëbohet familja shqiptare e integruar prej vitesh

Familja Gashi duhet të lëshojë Lauterbach-in, edhepse ajo është integruar mirë. Para tre vitesh çifti Adriana dhe Shpetim Gashi erdhën nga Kosova në Gjermani, në atë...

Dy të arrestuar në Kosovë nën akuzat për sulme terroriste

Kosovë, paraburgim për dy persona të dyshuar për përgatitje të sulmit ndaj trupave të KFOR-it Gjykata Themelore në Prishtinë ka miratuar kërkesën e Prokurorisë së...

Zyrtari fle në zyrë, shteti nuk ia prish gjumin (FOTO)

Millosh Sojeviç nga komuniteti serb është asistent i lartë regjional në Agjencinë Kosovare për Krahasim dhe Verifikim të Pronës (AKKVP). Por, edhepse është i...

Gazetari i njohur shqiptar ka nevojë për ndihmën tuaj për shërim (Video)

Halil Halili, 32 vjeç, është diagnostikuar me një sëmundje serioze. Për shërimin e tij, kërkohet një shumë e madhe parash për ta dërguar në...

Pacolli kërkon dorëheqjen e kryeministrit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Ajo, si iniciuese e interpelancës për kryeministrin rreth korrupsionit në...

Kurti e krahason Qeverinë Haradinaj me atë të Gruevskit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, theksoi se ka pasur shumë krime në të kaluarën, por që, sipas tij, gjatë kësaj qeverisje nëntë mujore...