Sherri facebook-ut, shqiptarët therren me thika

Gjatë persona janë arrestuar në Gjakovë, pasi të njëjti pas një zënke verbale përmes Facebook-ut janë takuar dhe janë rrahur në mes veti, ku...

Ymeri godet rëndë Albinin: E takova dy herë por u injorova

Ish-kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri ka folur sot për problemet brenda në parti, dorëheqjet e njëpasnjëshme të ditëve të fundit, për Albin Kurtin, Aida...

‘Kërcënohet’ Driton Çaushi

Deputeti i Vetëvendosjes, Driton Çaushi, ka marrë mesazh kërcënues, përmes një mbishkrimi që i është lënë te dera e shtëpisë në Gjakovë. Përçarja në Vetëvendosje,...

Abazi: Këta janë dy personat skenaristë të përçarjeve në Vetëvendosje

Dorëheqjet nga Lëvizja Vetëvendosje nuk kanë të ndalur. Pas dorëheqjes së Dardan Molliqajt, Aida Dërgutit, Visar Ymerit dhe Dardan Sejdiut, nga Vetëvendosje, sot janë...

Aksident në aksin Kaçanik-Hani i Elezit (FOTO)

Dy vetura janë përplasur në aksin rrugor Kaçanik Hani i Elezit. Një qytetarë ka dërguar fotografi nga aksidenti ku është përfshirë një makinë Golf...

Vdes shqiptarja 31 vjeçare, pasi hedhet nga kati i tretë i Gjinekologjisë ku ishte...

Një grua rreth moshës 31 vjeçare ka vdekur para disa minutash pasi është hedhur nga kati i tretë i Klinikës se Gjinekologjisë në QKUK. Siç...

EU Observer: Hashim Thaçi dhe Daut Haradinaj pritet të akuzohen nga Gjykata Speciale

Mediet e huaja po vazhdojnë të merren me zhvillimet që po ndodhin rreth Gjykatës Speciale në Kosovë. EU Observer, një medium i pavarur që...

Autoritetet britanike ekstradojnë në Prizren të dyshuarin për vrasjen në vitin 2013

Shtetasi i Shqipërisë, S.K. është ekstraduar nga Mbretëria e Bashkuar në Prizren me kërkesën e Policisë së Kosovës për shkak të dyshimit se në...

Gazetari i njohur i Kosovës, Fisnik Abrashi, emërohet drejtor i lajmeve për Evropën Veriore...

Agjencia ndërkombëtare e lajmeve, The Associated Press, ka zgjedhur një gazetar kosovar për drejtor të lajmeve. Fisnik Abrashi është emëruar shef i lajmeve për Evropën...

SHBA-Haradinajt: Nuk e bllokojmë asnjë iniciativë të Rusisë për Specialen

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përcjellë alarmin tek autoritetet e Kosovës se mund të vihet në funksion “Plani B” për formimin e...